نگران بودن اخبار خلاقیت رستوران اخبار گوناگون

نگران بودن: اخبار خلاقیت رستوران اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آیا هزینه‌ها براق اعلام نمی‌شود؟/ خانه موسیقی باید تعطیل شود ، کیوان ساکت

کیوان ساکت نقطه‌نظرات خود را راجع به اعلام هزینه‌ها و شفاف‌سازی بودجه جشنواره فجر بیان و تصریح کرد که منزل موسیقی باید تعطیل شود. با این منطق که این نهاد، صنف ن

آیا هزینه‌ها براق اعلام نمی‌شود؟/ خانه موسیقی باید تعطیل شود ، کیوان ساکت

کیوان ساکت: آیا هزینه ها براق اعلام نمی شود؟/خانه موسیقی باید تعطیل شود

عبارات مهم : جایزه

کیوان ساکت نقطه نظرات خود را راجع به اعلام هزینه ها و براق سازی بودجه جشنواره فجر بیان و تصریح کرد که منزل موسیقی باید تعطیل شود. با این منطق که این نهاد، صنف نیست و آن ها به دنبال تشکیل یک صنف هستند.

به گزارش ایسنا، کیوان ساکت با اشاره به اینکه خواستار براق سازی بودجه جشنواره موسیقی فجر است،گفت: ما آیین نامه ای نوشتیم و تقدیم وزیر محترم کردیم. یکی از موارد آن این بود که بودجه در اختیار جشنواره و هزینه های آن باید به طور براق اعلام شود. آیا اعلام نمی شود؟سه سال است می گوییم این موارد اعلام کنید.

آیا هزینه‌ها براق اعلام نمی‌شود؟/ خانه موسیقی باید تعطیل شود ، کیوان ساکت

این نوازنده تار ادامه داد: یادم است به یکی از بازیگران و صورت های معروف از ولایات کردستان که هنرمندی بسیار تاثیرگذار،محترم و برجسته است،پول داده بودند.به من هم پول بدهند می گیرم،از پول بدم نمی آید. نمی گویم آیا پول گرفتید،می گویم این پول اضافه و بر خلاف عرف، داده شده است هست. به من گفتند تمام قراردادها همینطور است.

جشنواره را یک مهمانی قبیله ای کوچک می دانم

کیوان ساکت نقطه‌نظرات خود را راجع به اعلام هزینه‌ها و شفاف‌سازی بودجه جشنواره فجر بیان و تصریح کرد که منزل موسیقی باید تعطیل شود. با این منطق که این نهاد، صنف ن

ساکت اظهار کرد: اگر به همه یکسان ظلم شود باز عدالت در نوع خودش برقرار شده است هست. بگویید این پول ها را بر چه اساسی داده اید؟ آیا یک جوان باید پول زیادی جهت مشاوره بگیرد و در طبقه هفتم تالار اتاق داشته باشد؟

او که در برنامه تلویزیونی «چشم شب روشن» حضور پیدا کرده بود،اضافه کرد: شاید امشب که ما اینجا هستیم بی علت است که حرف می زنیم.برای اینکه «در منزل گر کس است یک حرف بس است».چقدر من به وزرا و معاونت ها، نامه نوشتم؟ این همه هشدار دادیم که این قدر محفلی عمل نکنید و فقط خودتان را نبینید. من جشنواره را یک مهمانی قبیله ای کوچک می دانم.

خانه موسیقی باید تعطیل شود

آیا هزینه‌ها براق اعلام نمی‌شود؟/ خانه موسیقی باید تعطیل شود ، کیوان ساکت

این نوازنده تصریح کرد:به نظر من منزل موسیقی هم باید تعطیل بشود.با این منطق که منزل موسیقی صنف نیست و ما خودمان می خواهیم صنف درست کنیم. به عنوان مثال منزل موسیقی حدود ۱۵ هزار نفر عضو دارد و حدود ۵ هزار نفر عضو کانون نوازندگی سازهای ایرانی هستند. از این ۵ هزار نفر فکر می کنید چند نفر در مجمع و رای گیری ها می آیند؟ سری آخر، ۲۰۰ نفر هم حضور پیدا نکردند. حتی آن هایی هم که رای می دهند نوازنده ساز ایرانی نیستند.

ساکت ادامه داد: منزل از پای بست ویران هست؛ می گویند چون دوست، دشمن است شکایت کجا برم. اصلا به نظرم خروجی برنامه امشب این بود که من شما و آقای صالح علا و آقای حمزه و دیگر دوستان را دیدم، و گرنه اگر می درخواست کردند به این حرف ها گوش کنند و دلسوز موسیقی باشند، آیا در این دو سه سال اخیر فقط یک محفل کوچک راجع به موسیقی کشور عزیزمان ایران تصمیم می گیرند؟ خواست ما این است که صورت تمام ریز هزینه ها با سند رسمی اعلام شود. ما انتظار داشتیم شرکت بازرسی کشور این کار را بکند.

کیوان ساکت نقطه‌نظرات خود را راجع به اعلام هزینه‌ها و شفاف‌سازی بودجه جشنواره فجر بیان و تصریح کرد که منزل موسیقی باید تعطیل شود. با این منطق که این نهاد، صنف ن

به اعتبار هنری، کسی که دبیر جشنواره شده است هم لطمه خورده

او بیان کرد: من بارها گفته ام که شما با این کارهایتان حتی نوازنده های تازه کار را علیه خودتان سیاسی می کنید. خرمندانه نیست. آن هنرمندی که دبیر جشنواره شده است است هم به اعتبار هنری اش لطمه خورده و خواهد خورد. نبایستی ریا و دروغ و تبعیض در ما باشد. تمام امتیارها باید بر اساس شایستگی ها باشد نه بر اساس آشنایی و دوستی و محفلی. بعد اینجا با اتفاقات نا به سامانی که در عرصه های بزرگتر مثل اقتصاد می افتد چه فرقی دارد؟ ما ادعای دل، معرفت و تقدس جهت هنر موسیقی کشور عزیزمان ایران داریم.

آیا هزینه‌ها براق اعلام نمی‌شود؟/ خانه موسیقی باید تعطیل شود ، کیوان ساکت

ساکت در پاسخ به اینکه « اگر جایزه “باربد” مثل گروه تحریریه سایت اعتبار نمی گیرد، شاید به خاطر این است که سینماگران پشت هم هستند ولی در موسیقی خوشحال می شوند کسی نباشد» گفت: شاید سینما به خاطر اینکه زیاد با کتاب و اندیشه ورزی سروکار دارد زیاد از جوانان اهل موسیقی می اندیشند و می بینند لیکن وظیفه سینما دیدن و تصویرسازی است؛ولی متاسفانه نسل معاصر در حال بی اعتبار کردن موسیقی است.

یکی امسال جایزه نوازندگی می گیرد سال دیگر جایزه آهنگسازی

این نوازنده سه تار با تایید اینکه افراد می توانند در جشنواره، تغییرات ایجاد کنند، گفت: زمانی که دبیر تازه به این کار گمارده شد این سوءتفاهم ها و این مباحث ناپسند پیش آمد.در تعجب هستم که معاون پیشین، اعتراضات را نادیده گرفتند. در همان سال ۹۴ که ما بودیم اصلا وظیفه انجمن موسیقی چیست؟ هر سال ما قراردادها را با انجمن می نوشتیم، در آن سال دوهفته بعدش قرارداد را از انجمن گرفتند و با شرکتی که نمی شناسیم، قراردادها نوشته شد. آیا بلیت فروشی از یک سامانه بلیت فروشی به سایت تازه که جهت یکی از اعضای محفل بود انتقال یافته شد؟ آیا باید مهمانان خارجی هرسال تکراری دعوت شوند؟ گویا گروه هایی جهت پیک نیک و تفریح به کشور عزیزمان ایران می آیند.

او اضافه کرد: یک سال یکی جایزه نوازندگی می گیرد سال بعدش همین فرد جایزه آهنگسازی می گیرد و آن که قبلا آهنگسازی گرفته است این بار جایزه نوازندگی می گیرد. صحبت من این است که با حضور این همه هنرمند طراز اول و دلسوخته، آیا فقط یک محفل کوچک است که وظیفه را مشخص می کند؟هدف جشنواره چیست؟ جایزه ها با چه ملاکی داده می شود؟ پرسشها مالی تعیین کننده است که نمی توانند گروه های درجه یک را دعوت کنند و تن به این اتفاقات داده اند.

به گزارش ایسنا، رضا مهدوی،موسیقی شناس و منتقد موسیقی به عنوان مجری کارشناس برنامه «چشم شب روشن» شامگاه دوشنبه ۹ بهمن، میزبان کیوان ساکت،آهنگساز و مدرس دانشگاه بود و راجع به جشنواره موسیقی فجر با او به گفتگو پرداخت.

«چشم شب روشن» به تهیه کنندگی امیر قمیشی و با اجرای محمد صالح علا، شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

واژه های کلیدی: جایزه | کیوان | اعتبار | موسیقی | جشنواره | جشنواره | نوازنده | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs